שם הכותב: תאריך: 08 ינואר 2013

למי מכם יצא כבר לקרוא דו"ח אחריות חברתית תאגידית? לקראת סיום הקורס נאפשר אתכם לראות מקרוב דו"ח של אחת מהחברות שפירסמו דו"ח כזה בשנה החולפת, ולהתרשם דרכו מהפעילות בשטח של חברות ישראליות בתחום האחריות החברתית, ומהדיווח עצמו ככלי לקידום תחום זה.

קראו את הפרק בדו"ח האחריות התאגידית שהופניתם אליו במוודל וענו על השאלות הבאות*:

שאלה 1

קיראו את הפרק מנקודת המבט של מחזיקי העניין המרכזיים בהם הוא עוסק.

א) עד כמה לדעתכם הפרק בדו"ח מהותי וכוללני עבור מחזיקי העניין הנ"ל? נמקו והדגימו (4 נק').

(לצורך הניתוח היעזרו בשיעור ובשאלות המנחות:

מהותיות -מה לדעתכם הענייניים והאינטרסים החשובים ביותר למחזיקי העניין הנ"ל בתוך הנושא הספציפי שבו עוסק הפרק? מה מהפעילויות המדווחות בפרק היא המהותית ביותר בעיניכם עבור מחזיק עניין זה ולמה היא חשובה עבורו? איזה מהפעילויות המתוארות בפרק הן פחות מהותיות בעיניכם למחזיק העניין הנ"ל ומדוע? איזה מהפעילויות קשורה במידה הרבה ביותר לפעילות העסקית של החברה (לליבת העסק) ואיזה מתייחסת להיבט צדדי ושולי של פעילות העסק?

כוללניות – האם הפרק בדו"ח עוסק בכל השאלות המהותיות למחזיקי העניין הקשורות בנושא הפרק, או שאתם מזהים נושאים או בעיות שחשובים במיוחד למחזיקי העניין שלא טופלו?)

ב) עד כמה הדו"ח נגיש למחזיקי העניין הנ"ל? נמקו והדגימו. (3 נק')

(לצורך הניתוח היעזרו בשיעור ובשאלות המנחות:

האם הנתונים מופיעים בצורה ברורה ומובנת למחזיקי העניין שציינתם? האם ההצהרות מגובות בנתונים? מה החברה עושה על מנת לעזור למחזיקי העניין להבין את הנקודות החשובות? האם היא מציעה דרכים לקבלת אינפורמציה נוספת מעבר לדו"ח?)

 ג) אילו ניתן לך כמחזיק העניין לנהל דיאלוג עם הנהלת החברה לגבי הפרק שקראת מה היית רוצה לשאול/לבקש/להעיר? (1 נק')

 

שאלה 2

מה לדעתכם התרומה המרכזית של כתיבת דו"חות מסוג זה לקידום אחראיות חברתית של עסקים ומה המגבלה המרכזית של כתיבתם? (שאלה זו לא מתייחסת ישירות לתוכן של הפרק אלא לעצם התהליך של דיווח). בתשובתכם התייחסו לשיעור. (2 נק')

 

*הקפידו על הוראות ההגשה כפי שהן מופיעות בסילבוס ובמוודל. אורך המטלה לא יעלה על 800 מילים (רצוי פחות).

 

להורדת המטלה כקובץ PDF לחצו כאן.

 

שייך לנושאים: מטלות, סמסטר א תשע"ג


6 × חמש =

  • על הקורס

    הקורס "אתיקה ואחריות חברתית" הינו קורס חובה לתלמידי התואר הראשון בבית הספר למינהל עסקים, המסלול האקדמי המכללה למינהל. הקורס נלמד כולו בשיטה של למידה מרחוק באינטרנט ללא מפגשים פרונטאליים. כל תכני הקורס מופיעים באתר זה וזמינים למי שמתעניין בתחום המרתק והמתפתח של אחריות תאגידית.
    קראו עוד

  • תגובות אחרונות