שם הכותב: תאריך: 10 ינואר 2013

לפני שאתם ניגשים לכתיבת המטלה האחרונה קחו לכם עוד כמה דקות ונסו לדפדף בבלוג הקורס ולהיזכר בשיעורים שעברנו. פתחנו עם שבועת תלמידי ה-MBA ועם השאלה מה בין עסקים לבין חברה, ואז עברנו להכיר את המושג אחריות חברתית של עסקים. בשני השיעורים שלאחר מכן, הדגשנו שני עקרונות מרכזיים של התחום: שיתוף מחזיקי העניין ויצירת הערך המשותף. אחרי הפסקה קצרה שיצר מבצע "עמוד ענן" ושיעור שעסק בעסקים בשעת משבר טיפלנו בשלושה נושאים הקשורים למחזיקי עניין מרכזיים של העסק: צרכנים וצרכנות אתית, קיימות וסביבה, וזכויות עובדים. החלק הבא של הקורס עסק באתיקה והורכב משיעור אחד שבו הכרנו כמה מהמכשולים שמונעים מאיתנו להתנהג בצורה אתית, ושיעור שני שבו למדנו, בעזרתו האדיבה של דן אריאלי, כמה מהאמצעים שיכולים לסייע להתנהגות אתית בארגונים. לבסוף, היכרנו את דו"חות האחריות החברתית התאגידית וסיכמנו תוך התייחסות לביקורת התחום.

אחריות חברתית של עסקים כוללת בתוכה עולם רחב מאוד של נושאים ורעיונות ולכן קורס של סמסטר אחד הוא רק בגדר נגיעה והיכרות ראשונית, אבל אני מאמינה שהצלחתם להבין את רוח הדברים ושמשהו בכל זאת נקלט ונשמר. השאלה המרכזית שאנחנו מפנים אליכם במטלה זאת היא – מה אתם לוקחים איתכם מהקורס?

חיזרו וקיראו את מה שכתבתם במטלה הראשונה שלכם, שבה ביקשנו מכם לספר מה אתם עושים במקום העבודה שלכם ומה אתם מתכננים לעשות בעתיד. דמיינו את עצמכם בפוזיציה שבה אתם רוצים למצוא את עצמכם בעוד מספר שנים.

מה מהדברים שלמדתם בקורס הכי הייתם רוצים לזכור או ליישם במקום העבודה שלכם כיום או  בתפקיד הניהולי אותו אתם שואפים לעשות בעתיד?

כשאתם מדמיינים את עצמכם כמנהלים, איזה ספקות, התלבטויות, או סימני שאלה מרכזיים נשארו לכם מהנושאים שלמדתם?

האם בעקבות הקורס השתנה משהו בדעות שלכם לגבי אחריות חברתית ואתיקה בעסקים?

*ניתן לענות על השאלות במשולב. אורך כולל של התשובות כחצי עמוד. נא הקפידו על הגשה בהתאם להוראות המופיעות בסילבוס ובמוודל. מטלת חובה ללא ציון (בוצע/לא בוצע).

להורדת המטלה כקובץ PDF לחצו כאן.

שייך לנושאים: מטלות, סמסטר א תשע"ג


שלוש − = 1

  • על הקורס

    הקורס "אתיקה ואחריות חברתית" הינו קורס חובה לתלמידי התואר הראשון בבית הספר למינהל עסקים, המסלול האקדמי המכללה למינהל. הקורס נלמד כולו בשיטה של למידה מרחוק באינטרנט ללא מפגשים פרונטאליים. כל תכני הקורס מופיעים באתר זה וזמינים למי שמתעניין בתחום המרתק והמתפתח של אחריות תאגידית.
    קראו עוד

  • תגובות אחרונות