שם הכותב: תאריך: 06 נובמבר 2012

ניהול בגישת מחזיקי העניין דורש למפות את מחזיקי העניין של החברה ולנתח את האינטרסים שלהם ואת תביעותיהם האפשריות כלפיה. כמו כן, הוא דורש להעריך מה עוצמתם של מחזיקי העניין ומה יכול להגדיל בעתיד עוצמה זו. במטלה זו תידרשו לערוך ניתוח כזה על חברה ישראלית. כל קבוצה תקבל קישור לתחקיר שנערך על ידי "פורבס ישראל" ושמציג את הכשלים באחריות של חברות בענף מסוים (הקישור יופיע להנחיות למטלה בפורטל). כל אחד מכם יבחר את אחת החברות המופיעה בתחקיר ויתייחס אליה בכל השאלות הבאות.

אורך התשובות לא יעלה על 800 מילים (2 עמודים). הקפידו לענות לפי ההנחיות המופיעות בפורטל ובסילבוס.

1. בחרו מחזיק עניין אחד שרלוונטי בעיניכם להקשרים המופיעים בכתבה. נסחו מכתב של אותו מחזיק עניין להנהלת החברה ובו פרטו מה מפריע לכם בהתנהלותה, למה אתם מצפים ממנה ולמה אתם חושבים שראוי שהיא תיענה לדרישותיכם. נסחו את התשובה כמכתב וחשבו על כך שמטרתו להשפיע על ההנהלה ולכן הוא צריך להיות משכנע ותמציתי. (3 נק')

2. נסחו המלצה להנהלה – האם עליה להיענות לתביעות שהועלו במכתב? בהמלצתכם תארו את האמצעים שבהם אותו מחזיק עניין משפיע או יכול להשפיע על העסק, נסו להעריך את עוצמתו הנוכחית ולנבא מה יכול להגביר או להחליש עוצמה זו, הסבירו איזה תועלת או נזק יגרמו לעסק מההיענות לבקשתו ומי הם מחזיקי העניין האחרים שעשויים להיות מושפעים ממנה. (4 נק')

3. בחרו אחת מבין שלושת הפיסקאות המודגשות במאמר של פרידמן. המאמר תורגם עבורכם לעברית והוא מופיע בפורטל. הסבירו במילים שלכם מהי טענתו המרכזית של פרידמן בפיסקה זו.
מהי עמדתכם לגבי טענה זו? נמקו. (3 נק')

שייך לנושאים: מטלות, סמסטר א תשע"ג


× שבע = 14

  • על הקורס

    הקורס "אתיקה ואחריות חברתית" הינו קורס חובה לתלמידי התואר הראשון בבית הספר למינהל עסקים, המסלול האקדמי המכללה למינהל. הקורס נלמד כולו בשיטה של למידה מרחוק באינטרנט ללא מפגשים פרונטאליים. כל תכני הקורס מופיעים באתר זה וזמינים למי שמתעניין בתחום המרתק והמתפתח של אחריות תאגידית.
    קראו עוד

  • תגובות אחרונות