שם הכותב: תאריך: 26 נובמבר 2012

הימים האחרונים סיפקו לכולנו, לצערנו, הזדמנות לבחון מקרוב התנהלות של עסקים בזמן מצב חירום לאומי. המתח שמייצרים צלילי האזעקה, מהדורות החדשות, הזימונים לצו 8 והדיווחים מקרובי משפחה וחברים, מפירים את השיגרה. חלקכם עובדים או מתגוררים באזורים שנפגעו יותר מהמצב, אחרים אולי חשו אותו פחות, אבל רבים מכם הושפעו ממנו בדרך כלשהי.

1) א. תארו את ההתנסות שלכם בימים האחרונים כעובדים:

תארו בקצרה את מקום העבודה שלכם ובאיזה אופן הוא הושפע מאירועי "עמוד ענן". ספרו באיזה אופן התייחס הארגון שבו אתם עובדים למצב ואיזה פעולות נקט ביחס לעובדים שלו. תארו איזה מסרים הועברו ובאיזה אופן. (3 נק')

(אם אינכם עובדים כרגע או שהשאלה אינה רלוונטית למקום העבודה שלכם, ראיינו בן משפחה או מכר ובססו את התשובות לשאלה 1 על חוויותיו).

ב. איזה רגשות או מחשבות עלו בכם כלפי הארגון לאור האופן שבו פעל? מדוע אתם חושבים שרגשות אלה התעוררו? (1 נק')

ג. האם הארגון שתיארתם פעל לדעתכם כהלכה בפעולותיו מול העובדים ומה הייתם ממליצים לו לשנות? התבססו בתשובתכם על הדברים שנלמדו בשיעור. (3 נק')

2. בשיעור מתוארת פנייה שיווקית של המלונית. ניתן להתייחס בשאלה הבאה לדוגמא זו, או להביא דוגמא אחרת של חברה ישראלית שעשתה מהלך שיווקי כלשהו שקשור לאירועים בדרום.

א. האם המהלך מתאים לדעתכם לשיווק בשעת משבר? נתחו על פי הנלמד בשיעור. הסבירו מה נכון או שגוי במהלך ובמידת הצורך – מה היה כדאי לעשות אחרת. (3 נק')

 * הקפידו על ההנחיות להגשה המופיעות בסילבוס ובפורטל. אורך המטלה לא יעלה על 800 מילים.

שייך לנושאים: מטלות, סמסטר א תשע"ג


שתיים × = 18

  • על הקורס

    הקורס "אתיקה ואחריות חברתית" הינו קורס חובה לתלמידי התואר הראשון בבית הספר למינהל עסקים, המסלול האקדמי המכללה למינהל. הקורס נלמד כולו בשיטה של למידה מרחוק באינטרנט ללא מפגשים פרונטאליים. כל תכני הקורס מופיעים באתר זה וזמינים למי שמתעניין בתחום המרתק והמתפתח של אחריות תאגידית.
    קראו עוד

  • תגובות אחרונות