שם הכותב: תאריך: 27 פברואר 2013

הגיע הזמן לענות על המטלה הראשונה בקורס, אחת מתוך 8 שילוו אתכם לאורך הקורס. המטלה הראשונה היא מטלה שאין בה תשובות נכונות או לא נכונות והיא מיועדת לאפשר לנו להכיר אתכם היכרות ראשונית ולחבר אתכם לסיבות לכך שאתם כאן. נושא האחריות החברתית הוא נושא שאי אפשר ללמוד אותו באופן תיאורטי ומרוחק והוא מחייב, לדעתי, חיבור אישי של כל אחד מכם לנושא. לכן, בשונה מקורסים אחרים, המטלה הזאת ואחרות ידרשו מכם להביט גם לתוך עצמכם. אז אחרי ההקדמה הארוכה קדימה לכתיבה:

(אורך כל תשובה כפיסקה. סה"כ התשובות לא יחרגו מ-800 מילים).

1) ענו על שאלת הסקר המופיעה באתר הקורס ב-moodle (אין צורך לקרוא את החומר לפני שאתם עונים. המענה הוא אנונימי).

2) מי אתם? הציגו את עצמכם בתיאור קצר בן פיסקה אחת שבו תתייחסו באופן משולב לשאלות הבאות: למה בחרתם ואיך הגעתם ללמוד מינהל עסקים? מה אתם עושים היום חוץ מלימודים? מה אתם מתכננים לעשות בהמשך הדרך ולאחר שתסיימו את לימודיכם?

3) איזה מחשבה התעוררה אצלכם בעקבות קריאת השיעור לגבי עולם העסקים הישראלי ולגבי אחריות של עסקים? תארו והסבירו את עמדתכם באמצעות דוגמא.

4) על מנת להכיר את מושג האחריות החברתית של עסקים קיראו את הכתבה "כולם למען כולם" של ד"ר יונתן מנוחין, מנהל המחלקה לאחריות חברתית תאגידית בקבוצת BDO. הכתבה מופיעה בעמודים 6-7 במגזין "אחריות חברתית תאגידית:ישראל 2010" שבקישור הבא:

http://www.bdo.co.il/_Uploads/dbsAttachedFiles/hoveret.pdf

מומלץ בנוסף לדפדף בשאר עמודי החוברת, ולהתרשם מחלק מהנושאים הקשורים בעולם האחריות החברתית.

א) נסחו בקצרה (2-3 שורות) במילים שלכם כיצד אתם מבינים את רעיון האחריות החברתית של עסקים מתוך הכתבה.

ב) נסחו שאלה העולה בראשכם ביחס לדברים שקראתם, משהו שלא מובן לכם עד הסוף, שהייתם רוצים לקבל עליו מענה במהלך הקורס או שמעסיק אתכם ביחס לכתבה.

 

* הקפידו לקרוא את כל תוכן השיעור לפני שאתם משיבים ולעקוב במלואן אחרי ההוראות להגשת המטלות המופיעות בסילבוס.

 

להורדת המטלה כקובץ PDF לחצו כאן.

שייך לנושאים: מטלות, סמסטר ב תשע"ג


− אחד = 7

  • על הקורס

    הקורס "אתיקה ואחריות חברתית" הינו קורס חובה לתלמידי התואר הראשון בבית הספר למינהל עסקים, המסלול האקדמי המכללה למינהל. הקורס נלמד כולו בשיטה של למידה מרחוק באינטרנט ללא מפגשים פרונטאליים. כל תכני הקורס מופיעים באתר זה וזמינים למי שמתעניין בתחום המרתק והמתפתח של אחריות תאגידית.
    קראו עוד

  • תגובות אחרונות